Розумні розетки – це пристрої з дистанційним управлінням, які можна контролювати, включати, відключати та налаштовувати за допомогою окремого пульта у системі «Розумний будинок», планшета або смартфона.
Існує три основних типи керування розумними розетками:
- керовані по Wi-Fi;
- радіокеровані;
- керовані за допомогою СМС або мобільних пристроїв.
Види розумних розеток
Виділяють два основних різновиди керованих розеток – накладні та вбудовані. Накладні розетки – це спеціальні пристрої, які вставляються у вже існуючий стандартний роз’єм. Вбудовані ж монтуються на етапі ремонтних робіт та зовні нагадують звичайні розетки.
Накладні розетки стануть оптимальним рішенням для тих, хто вирішив облаштувати систему «Розумний будинок» вже після ремонту житла. Така смарт-розетка може встановлюватися в абсолютно будь-який роз’єм та при необхідності переноситися у потрібне місце. Вона може використовуватися та управлятися індивідуально або об’єднуватися з іншими розетками у будинку.
Як це працює?
Щоб контролювати подачу електрики, необхідно встановити комплект комутаційних розумних розеток, які об’єднуються через центральний контролер або додаток у системі «Розумний будинок». Відповідно до команди або налаштування програми розетки включаються та вимикаються. Таким чином, користувач отримує можливість стежити за споживанням електрики пристроями, які підключені до даних розеток.
Віддалене автоматизоване управління розетками підвищує рівень комфорту і безпеки, так як при стрибку напруги розетка може відключитися самостійно, запобігши коротке замикання й пошкодження електротехніки. Користувач може задати певні сценарії керування, які будуть залежати від дня тижня, часу доби, рівня споживання електроенергії та ін. Знаходячись далеко від дому, користувач завжди має змогу перевірити стан роботи розеток та за необхідністю вимикати їх.
Розумні розетки вміють:
- відключати електроприлади, коли вдома нікого немає;
- контролювати роботу техніки та відключати її при виникненні несправностей;
- економити електрику, споживану домашньою технікою у режимі очікування;
- відключати та включати електроприлади за заданим розкладом, наприклад, відключити кондиціонер до приходу господаря, вимкнути роутер в нічний час, тощо;
- скорочувати витрати на електроенергію;
- відключати побутову техніку при скачках напруги в електромережі.