Всі звикли до стандартних настінних вимикачів. Різноманітністю та варіантами, яких вже давно нікого не здивувати. Але на зміну їм приходить розумне керування, яке дозволяє керувати не тільки світлом в приміщенні, але і налаштовувати його за власним бажанням. Це може бути підсвічування, верхнє світло, нічні світильники, світло в шафі-купе і т.п. Щоб керувати такою кількістю світильників потрібно щось більше, ніж звичайні вимикачі. І в цьому випадку зі своїм завданням справляється розумний будинок із функцією керування світлом.
У чому особливість систем керування освітлення?
Все більше людей при покупці квартири з ремонтом, звертають увагу на автоматизацію освітлення. А при ремонті, замислюються, щоб її встановити. Керування світлом дозволяє здійснювати цілий комплекс дій, який гарантує повноцінне автоматичне або дистанційне керування освітленості в приміщенні.
До категорії системи освітлення належать:
- вимикачі;
- димери, а також реле;
- спеціальні розумні лампи.
Завдяки розумному освітленню ви можете вибрати кольори освітлення, підібрати інтенсивність, вимкнути або включити світло. При цьому зробити це, як в одному приміщенні, так і в інших поза ним.
Чому актуальне розумне освітлення?
Завдяки такому обладнанню ви можете здійснювати контроль за приладами всередині будинку, а також ззовні за допомогою спеціальних контролерів, які приєднуються до них. Переваги будуть видимі неозброєним оком:
- зменшення витрат на електроенергію. В результаті використання розумного освітлення, ви зможете за допомогою контролерів контролювати освітлення, що дасть можливість вимикати світло в разі необхідності, зменшувати інтенсивність освітлення;
- керування освітленням. Таке освітлення можливо вимкнути, навіть коли вас немає вдома. Смарт-технології дають можливість використовувати для цього смартфон або персональний комп’ютер.
- велика різноманітність режимів;
- охоронна функція. При відсутності власників будинку/квартири спрацьовує автоматична зміна освітлення, яка відлякує злодіїв в результаті чого запобігає злому, крадіжці або псуванню майна.
Які варіанти освітлення пропонуються
Залежно від потреб користувача, можуть бути різні варіанти управління розумного освітлення:
- автоматичне управління. В якості налаштування даного варіанту застосовується встановлення спеціальних датчиків руху, освітлення і т.п. Вони спрацьовують при появі людини в приміщенні та вимикаються, коли вона його залишає. В даному варіанті, також, передбачається можливість автоматичної зміни освітленості, так як розумний будинок реагує на яскравість денного світла та збільшує яскравість освітлювальних приладів. Якщо в приміщенні достатньо денного світла, в такому випадку, прилади не включатимуться;
- дистанційне керування світлом. В даному варіанті сучасний розумний будинок включає в себе дистанційне керування світлом. Воно здійснюється за допомогою простого ґаджета або пульта в будь-якій частині будинку, а також за його межами.
Зазвичай, розумне освітлення вже закладається в дизайн-проєкт майбутнього будинку. При цьому витрати на систему керування світлом окупаються дуже швидко. Саме з цієї причини «розумні» будинки набули широкого поширення.