Розумний дім

Мультирум являє собою систему передачі аудіо- та відео-сигналу по всьому будинку. Завдяки цьому, ви можете за допомогою дротів або бездротового сигналу передати музику або відео до телевізора, проектора чи акустичної системи, що розташовуються в різних частинах квартири або будинку.

З чого складається система мультирум?

Система мультирум складається з комплекту серверного обладнання (блок управління, контролер та процесор). Такий комплект може встановлюватися у будь-якому місці. При цьому, спочатку в приміщенні відбувається заготівля кабелю, сполученого з сервером, і лише тоді здійснюється підключення.

Компоненти системи мультирум є джерелом сигналу з функцією передачі відео та аудіо на кілька пристроїв. В якості приймачів служать передавачі та пристрої. В якійсь мірі мультирум нагадує тандем смартфона та декількох бездротових колонок, які підтримують цей мультирум.

Можуть виступити в якості джерела сигналу й інші пристрої:

  • ТD-тюнер або приймач супутникового телебачення, що володіє функцією трансляції. В результаті чого ви можете дивитися ТБ по всьому будинку, користуючись лише однією приставкою на 2-3 телевізори;
  • медіа-плеєр з функцією трансляції зображення та аудіо. Завдяки йому можливо дивитися фільми та слухати музику з комп’ютера або смартфона.
  • AV-ресивер або музичний центр з функцією мультирум. В результаті використання можливо дивитися фільми та слухати музику з колекції CD, DVD, Blu-Ray по всьому будинку;
  • домашній медіа-сервер. Дозволяє транслювати будь-який цифровий контент з домашньої колекції;
  • камери відеоспостереження. Іноді можуть використовуватися в системах відеоспостереження. Зображення з камери виводиться на різні пристрої ПК, смартфони.

В залежності від того, які мережеві можливості є у джерел сигналу та приймачів, передавачів може бути безліч. Як засіб передачі сигналу може виступити пристрій з підтримкою AirPlay або Chromecast (Ethernet- та HDMI-кабель, Wi-Fi-роутер, Bluetooth-передавач, мережеві комутатори та т.п.).

У мультирум може входити необмежена кількість пристроїв. Єдиною вимогою для нього є те, що вони повинні бути з’єднані між собою та контролювалися з єдиного центру.

Перевага використання мультирум системи

Мультирум – це розумна система, яка суттєво полегшить життя своєму власникові. Вона істотно скоротить витрати на покупку додаткових пристроїв по всьому будинку та дозволить зберігати контент, що подобається, в хмарному сховищі.

В результаті чого, більшість джерел сигналів, здатних відтворювати мультимедійний контент, знаходяться в одному місці, а мультирум дозволяє гармонійно розподілити всі сигнали по периметру приміщення.